εκπαιδευτική εκδρομή στις εγκαταστάσεις των Ο.Υ.Κ.

Την Τετάρτη 24-4-2024, η Α΄ τάξη του 2ου ΕΠΑΛ ΧΑΛΑΝΔΡΊΟΥ, πραγματοποίησε εκπαιδευτική εκδρομή στις εγκαταστάσεις των ΟΥΚ (ΟΜΆΔΑ ΥΠΟΒΡΥΧΊΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΏΝ, Βατραχάνθρωποι), στο Σκαραμαγκά, η οποία μονάδα είναι επίλεκτο σώμα του Πολεμικού Ναυτικού. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις, ενημερώθηκαν για τους σκοπούς της επίλεκτης ομάδας, και συμμετείχαν εθελοντικά στις ασκήσεις που ασκούνται και οι νεοσύλλεκτοι. Η εμπειρία ήταν δυνατή για τους νέους μαθητές της Α ΕΠΑΛ, αγόρια και κορίτσια, και παρ ότι το πρόγραμμα ήταν επίπονο και εξαντλητικό, γύρισαν με τις καλύτερες εντυπώσεις στο σχολείο. Οργανωτής της εκδρομής ο γυμναστής μας Πεσσίνης Απ. και  συνοδοί καθηγητές οι Ψωμάς Π., Κίτσος Κ. και Γκούβας Σπ.